O nás

Historicky, vzhledem k období 1946 – 1989, nemáme v České republice rodinné firmy, který by existovaly po několik generací jako ve vyspělých zahraničních ekonomikách. Z tohoto důvodu nemáme v České republice ani zkušenost s předáváním rodinné firmy mezi generacemi a nástupnictvím. Jednou z klíčových charakteristik našeho Centra pro rodinné firmy je přenášet tuto zkušenost ze zahraničí do České republiky a ve spolupráci s českými rodinnými firmami budovat špičkové know-how pro správu a řízení rodinných firem.

V Centru pro rodinné firmy rodinným firmám pomáháme s jejich podnikáním prostřednictvím specializovaných kurzů. Prvním z nich je kurz „Budujeme rodinnou firmu pro příštích 100 let“, ve kterém přibližujeme specifika rodinné firmy, role, které jednotliví členové rodiny hrají v rodinném podnikání a konflikty, které zde vznikají. Na tento kurz navazuje druhý kurz „Rodinná rada“. Je zaměřen na instituci, do které je vhodné konflikty v podnikající rodině směřovat, tedy tzv. rodinnou radu. Výzkumy ukazují, že právě rodinná rada, respektive pravidelné setkávání členů rodiny, je prvek spojující firmy, kterým se podařilo úspěšně předat podnikání další generaci. Proto v kurzu věnujeme takovou pozornost sestavení, fungování a obsahu rodinné rady. Aktuálně připravujeme i kurz Rodinná ústava, ve kterém se zaměříme na proces vedoucí k sepsání skutečně funkčního dokumentu pro podnikající rodinu. Do kurzů vás zveme tady.

Proč tu jsme?

Usilujeme o trvalou prosperitu rodinného podnikání.

Vzděláváme

VZDĚLÁVÁME

Navigujeme v procesu nástupnictví, řízení a správy rodinných firem. Přinášíme know-how ze zahraničí, kde rodinné firmy mají mnohdy i více než stoletou historii. V našem týmu máme jak zkušené akademiky, tak odborníky z praxe.

Zkoumáme

ZKOUMÁME

Snažíme se porozumět tomu, co funguje či nefunguje při zapojování členů rodiny do podnikání. Řešíme výzkumné projekty s předními zahraničními univerzitami. Výsledky výzkumu publikujeme v prestižních mezinárodních časopisech a reflektujeme ve výuce.

Spolupracujeme

SPOLUPRACUJEME

Propojujeme české rodinné firmy a naše studenty. Na naše akce přijíždějí špičkoví odborníci z celého světa. Prosazujeme zájmy rodinných firem na regionální i evropské úrovni.

Strategická rada

Strategická rada je klíčový poradní orgán Centra pro rodinné firmy složený ze zástupců významných rodinných firem, případně dalších firem dle rozhodnutí Strategické rady. Rada má maximálně 20 členů a schází se čtyřikrát ročně.

Misí Strategické rady je ovlivňovat a podporovat činnost Centra a zlepšovat tak podmínky pro rodinné podnikání v České republice.

Weby Vysoké školy ekonomické v Praze využívají pro optimalizaci svého obsahu a poskytovaných služeb cookies. Prosíme o udělení souhlasu s jejich uložením.
Zobrazit více informací

Vyberte služby, pro které chcete povolit využívání cookies:

Odebírat novinky Zavřít
Nenechte si ujít akce, praktické rady a novinky ze světa rodinných firem. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a do e-mailu vám hned pošleme 10 tipů pro efektivní rodinné porady.