Vzdělávací programy majitele a nástupce

Nejste v tom sami! Nevýhodou všech českých podnikatelů je fakt, že komunistický režim zpřetrhal tradici rodinných firem, jež nemají s obměnou generací v rodinných firmách zkušenosti. Když zakladatel firmy zestárne, často si přeje přenechat svůj byznys dětem. V tomto procesu ale uspěje jen třetina rodinných firem. Problém představuje nejen špatná komunikace mezi členy rodiny, neschopnost umět rozlišovat rodinné a firemní záležitosti, ale také snaha kopírovat stejné postupy jako předchozí generace. To ve většině případů nefunguje. S námi se naučíte tyto problémy včas odhalit, klást si správné otázky a hledat fungující řešení.

Jiří Hnilica a Martin Jurek

Lektoři

Našimi kurzy Vás provedou zakladatel Centra pro rodinné firmy profesor Jiří Hnilica a akademický ředitel Centra Martin Jurek. Profesor Hnilica se dlouhodobě odborně věnuje firemním strategiím a rodinnému podnikání. Martin Jurek sám v rodinné firmě působí a jeho výzkum vychází z řady praktických zkušeností. Na VŠE vede anglický kurz Strategy and Succession in Family Businesses a je tak v kontaktu s mladou generací nástupníků v rodinných firmách.

Budujeme rodinnou firmu pro příštích 100 let: 1. část

Prostřednictvím rámce, který jsme v Centru pro rodinné firmy VŠE společně se zahraničními odborníky vyvinuli a testovali, se v tomto prvním kurzu zaměříme na:

  • možné konflikty a jak jim předcházet,
  • přístupy k nástupnictví,
  • rozdělování podílů a majetku,
  • vnímání spravedlnosti.
 04.10.2024
 9:00-16:30
 VŠE
6 900,-Kč bez DPH

Budujeme rodinnou firmu pro příštích 100 let: 2. část

Ve druhé části kurzu se budeme podrobněji věnovat oblastem, které dle naší konzultační praxe bývají pro podnikající rodiny opravdu náročné:

  • jak organizovat rodinnou (po)radu, kdo se jí má zúčastnit a co na ní (ne)řešit?
  • komunikace a rozhodování;
  • správa podílů a vlastnictví přes holdingy, nadace či nadační a svěřenské fondy;
  • a jak to všechno dobře dostat do rodinné ústavy.
 30.05.2024
 9:00-16:30
 VŠE
6 900,-Kč bez DPH

Weby Vysoké školy ekonomické v Praze využívají pro optimalizaci svého obsahu a poskytovaných služeb cookies. Prosíme o udělení souhlasu s jejich uložením.
Zobrazit více informací

Vyberte služby, pro které chcete povolit využívání cookies:

Odebírat novinky Zavřít
Nenechte si ujít akce, praktické rady a novinky ze světa rodinných firem. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a do e-mailu vám hned pošleme 10 tipů pro efektivní rodinné porady.