Služby pro rodinné firmy

Pomáháme tvořit a realizovat strategii rodiny, která dává rámec jejímu podnikání a správě majetku v mezigeneračním časovém horizontu. Jinými slovy pomáháme s budováním funkčních rodinných rad a s tvorbou vlastní rodinné ústavy.

Rodiny, které podnikají, čelí jedinečné výzvě: musejí dlouhodobě dokázat řídit sebe jako rodinu a současně řídit sebe jako podnikající organizaci. Klíčem k úspěšnému řízení obou oblastí je funkční sdílená vize mezi jednotlivými členy rodiny, která je odpovědí na zásadní otázku: Proč jako rodina chceme společně podnikat? Tato vize dává rodině identitu a jako kompas ukazuje směr pro důležitá rozhodnutí při předávání rodinné firmy a majetku.

Vytvořit funkční sdílenou vizi není díky rozdílnostem jednotlivých členů rodiny vůbec jednoduché, ale je to možné. Jednou z důležitých aktivit našeho Centra pro rodinné firmy je pomoci rodinám si v rámci individuálního poradenství či skupinového koučování tuto vizi vytvořit, rozpracovat a následně ukotvit v rodinné ústavě. A hlavně: žít ji.

Naše služby

Rodinné rady

Koordinujeme setkávání členů rodiny na rodinných radách.

Rodinná ústava

Pomůžeme s tvorbou rodinné ústavy tak, aby nezůstávala jenom na papíře.

Individuální konzultace

Individuálně konzultujeme či koučujeme členy podnikající rodiny.

Naši odborníci

V individuálním poradenství se vám bude věnovat tandem odborníků se zkušenostmi v této oblasti:

Martin Jurek

Martin Jurek

Martin Jurek je členem podnikatelské rodiny a moderátorem kurzů International Federation for Family Development, která má status obecného konzultanta u hospodářské a sociální rady OSN.

Jiří Hnilica

Jiří Hnilica

Jiří Hnilica je děkanem Fakulty podnikohospodářské VŠE, držitelem celosvětově uznávaného titulu ACFBA (Advanced Certificate in Family Business Advising) a věnuje se systemickému individuálnímu a skupinovému koučování

Nejžádanější témata individuálního poradenství

 • majitelské zadání, vlastnické podíly a jejich spravedlivé rozdělování
 • správa majetku, family office, holdingy, nadace, svěřenské fondy
 • rozhodovací platformy (rodinná, správní či dozorčí rada, představenstvo, valná hromada)
 • komunikace a vztahy
 • rodinná ústava aneb pravidla společného podnikání
 • nástupnictví, rozvoj a změna
 • vztah rodiny k podnikání
 • kdo ne/patří do rodiny
 • hledání shody na klíčových hodnotách a vizích
 • zaměstnávání členů rodiny
 • najímání externích manažerů

MÁM ZÁJEM O KONZULTACI

Weby Vysoké školy ekonomické v Praze využívají pro optimalizaci svého obsahu a poskytovaných služeb cookies. Prosíme o udělení souhlasu s jejich uložením.
Zobrazit více informací

Vyberte služby, pro které chcete povolit využívání cookies:

Odebírat novinky Zavřít
Nenechte si ujít akce, praktické rady a novinky ze světa rodinných firem. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a do e-mailu vám hned pošleme 10 tipů pro efektivní rodinné porady.