Rodinné podniky zvládají krize lépe, říká v podcastu děkan FPH VŠE Hnilica

29. února
Tomáš Bohuslav - Euro.cz

Kolik rodinných firem v Česku je, se dá zjistit jen velmi obtížně. Už třeba proto, že zde neexistuje žádná zákonná definice, která by takovéto podniky jasně vymezovala. Dle odhadů Centra pro rodinné firmy, které vede děkan Fakulty podnikohospodářské VŠE, profesor Jiří Hnilica, se dá takto označit přibližně 60 až 70 procent všech společností, jež na zdejším trhu působí. Zarážející nicméně je, že první předání z generace na generaci podle něj ustojí zhruba jen každá třetí. Proč tomu tak je? Tím spíš, když ze zkušeností vyplývá, že rodinné firmy zvládají nejrůznější krizové okamžiky mnohem lépe než ostatní soukromé podniky. Na to a mnohé další odpovídal děkan Fakulty podnikohospodářské VŠE a vedoucí Centra pro rodinné firmy Jiří Hnilica ve druhém dílu podcastu na Euro.cz s názvem Pod jednou střechou.

Podcast najdete ve všech podcastových aplikacích nebo na webu Euro.cz.

• Autor: Tomáš Bohuslav
  • Publikováno: