Co víme od rodin, co podnikají více než 100 let?

20. března
Prof. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D. - Rodina

V našem Centru pro rodinné firmy Vysoké školy ekonomické v Praze jsme společně s jeho členy a studenty věnovali hodně času tomu, abychom zjistili, co mají společného rodiny, které kontinuálně podnikají po více než sto let. Vycházeli jsme z různých zahraničních výzkumů, ale samozřejmě i z našich vlastních průzkumů, které jsme v Centru realizovali. Například v zimním semestru roku 2022 v rámci navazující magisterského studia studenti v kurzu Strategy in Family Businesses vytvářeli studii na dlouhověkost se 44 rodinnými firmami z celého světa od USA, přes Irsko, Švýcarsko, až po Libanon a Malajsii. A tak se nám postupně podařilo dát dohromady něco jako „Sedmero“ –  sedm společných zásad, kterými se podle našeho průzkumu rodiny, co podnikají po staletí, řídí. Celý text napsal vedoucího CRF prof. Jiří Hnilica pro březnové vydání časopisu Rodina.

Přečíst si jej můžete zde.

• Autor: Prof. Ing. Jiří Hnilica, Ph.D.
  • Publikováno:
  • Poslední aktualizace: