Kurzy pro rodinné firmy

Připravujeme pro vás kurzy, které pomohou vašemu rodinnému podnikání úspěšně fungovat. V rodině, která podniká, se překrývají dva zcela odlišně fungující systémy – rodina a podnikání. Pokud se upřednostňuje jeden systém před druhým, tak nemá rodinné podnikání dlouhodobě udržitelnou perspektivu. Proto jsou zde naše kurzy, ve kterých se budeme podrobně zabývat dilematy, kterým čelí majitelé rodinných firem. Kurzy jsou velmi interaktivní, využívají moderní vzdělávací postupy a hlavně jsou realizovány výhradně s majiteli a nástupci rodinných firem. Důležitým prvkem je i vzájemné předávaní zkušeností a perspektiv.

Jiří Hnilica a Martin Jurek

Lektoři

Našimi kurzy Vás provedou zakladatel Centra pro rodinné firmy profesor Jiří Hnilica a akademický ředitel Centra Martin Jurek. Profesor Hnilica se dlouhodobě odborně věnuje firemním strategiím a rodinnému podnikání. Martin Jurek sám v rodinné firmě působí a jeho výzkum vychází z řady praktických zkušeností. Na VŠE vede anglický kurz Strategy and Succession in Family Businesses a je tak v kontaktu s mladou generací nástupníků v rodinných firmách.

Budujeme rodinnou firmu pro příštích 100 let: 1. část

Prostřednictvím rámce, který jsme v Centru pro rodinné firmy VŠE společně se zahraničními odborníky vyvinuli a testovali, se v tomto prvním kurzu zaměříme na:

  • konflikty,
  • přístupy k nástupnictví,
  • rozdělování podílů a majetku,
  • na vnímání spravedlnosti.
 22.03.2024
 9:00-16:30
 VŠE
6 900,-Kč bez DPH

Budujeme rodinnou firmu pro příštích 100 let: 2. část

Ve druhé části kurzu se budeme podrobněji věnovat oblastem, které dle naší konzultační praxe bývají pro podnikající rodiny opravdu náročné:

  • jak organizovat rodinnou (po)radu, kdo se jí má zúčastnit a co na ní (ne)řešit?
  • komunikace a rozhodování;
  • správa podílů a vlastnictví přes holdingy, nadace či nadační a svěřenské fondy;
  • a jak to všechno dobře dostat do rodinné ústavy.
 17.05.2024
 9:00-16:30
 VŠE
6 900,-Kč bez DPH

Weby Vysoké školy ekonomické v Praze využívají pro optimalizaci svého obsahu a poskytovaných služeb cookies. Prosíme o udělení souhlasu s jejich uložením.
Zobrazit více informací

Vyberte služby, pro které chcete povolit využívání cookies:

Odebírat novinky Zavřít
Nenechte si ujít akce, praktické rady a novinky ze světa rodinných firem. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a do e-mailu vám hned pošleme 10 tipů pro efektivní rodinné porady.