Kurzy pro rodinné firmy

Připravujeme pro vás kurzy, které pomohou vašemu rodinnému podnikání úspěšně fungovat. V rodině, která podniká, se překrývají dva zcela odlišně fungující systémy – rodina a podnikání. Pokud se upřednostňuje jeden systém před druhým, tak nemá rodinné podnikání dlouhodobě udržitelnou perspektivu. Proto jsou zde naše kurzy, ve kterých se budeme podrobně zabývat dilematy, kterým čelí majitelé rodinných firem. Kurzy jsou velmi interaktivní, využívají moderní vzdělávací postupy a hlavně jsou realizovány výhradně s majiteli a nástupci rodinných firem. Důležitým prvkem je i vzájemné předávaní zkušeností a perspektiv.

Jiří Hnilica a Martin Jurek

Lektoři

Našimi kurzy Vás provedou zakladatel Centra pro rodinné firmy profesor Jiří Hnilica a akademický ředitel Centra Martin Jurek. Profesor Hnilica se dlouhodobě odborně věnuje firemním strategiím a rodinnému podnikání. Martin Jurek sám v rodinné firmě působí a jeho výzkum vychází z řady praktických zkušeností. Na VŠE vede anglický kurz Strategy and Succession in Family Businesses a je tak v kontaktu s mladou generací nástupníků v rodinných firmách.

Budujeme rodinnou firmu pro příštích 100 let

Rodinná firma je vaše rodinné stříbro. A to doslova! Může být buď přítěží pro vaše milované, nebo naopak posilovat rodinné vztahy a tvořit smysluplný projekt, ve kterém se každý člen rodiny bude realizovat dle svých schopností a ambicí. Náš kurz vám pomůže k tomu, aby vaše rodinná firma fungovala jako v tom druhém případě. Klíčovými tématy kurzu jsou: vztah jednotlivých členů rodiny k podnikání, efektivní komunikace mezi členy rodiny, vymezení pracovního a osobního života, rozdělení rolí ve firmě dle aktuální situace bez slepého přejímání modelů předchozí generace.

 06.10.2023
 9:00-16:30
 VŠE
6 900,-Kč bez DPH

Rodinná rada

Každá podnikající rodina usiluje o úspěšné podnikání a spokojenou rodinu. Účinný nástroj, jak toho dosahovat, představuje institut rodinné rady. V kurzu se dozvíte, co dělat, aby rodinná rada dobře plnila svůj účel – kdy a jak ji založit, jak řídit jednání, kdo by měl být jejím členem a jak se role rodinné rady mění v čase.

 10.11.2023
 9:00-16:30
 VŠE
6 900,-Kč bez DPH

Weby Vysoké školy ekonomické v Praze využívají pro optimalizaci svého obsahu a poskytovaných služeb cookies. Prosíme o udělení souhlasu s jejich uložením.

Vyberte služby, pro které chcete povolit využívání cookies:

Odebírat novinky Zavřít
Nenechte si ujít akce, praktické rady a novinky ze světa rodinných firem. Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a do e-mailu vám hned pošleme 10 tipů pro efektivní rodinné porady.